środa, 2 listopada 2011

Pieskie życie

Ryk silnika przywrócił mi świadomość. Miejsce, w którym się znalazłem było małe, ciasne i krępowało wszelkie ruchy. Bagażnik? Najwyraźniej tak. Ale dlaczego? Za co? To chyba bez znaczenia, skoro już w nim tkwiłem… Pękał mi łeb, a bębenki w uszach dudniły jak szalone. Ostatnią rzeczą, jaką pamiętałem było to, że zasnąłem na kanapie. Nic ponadto. Ile już tak mnie wleką? Godzinę? Dwie? Rety... Usiłowałem wrzasnąć, ale zamiast tego wydobyłem z siebie zdawkowe warknięcie, które bezgłośnie przepadło w hałasie silnika. P…o…m…o…c…y… – skomlałem w myślach tak, jakbym naprawdę wierzył, że koszmar wkrótce się skończy. Ciepłe marzenie rozmyło się jednak w stróżce moczu, którą uroniłem pod wpływem strachu.

Wytrzymaj, powtarzałem w myślach.

Wytrzymałem.

Samochód zwolnił, rozchlapując zalegające na poboczu bajoro i leniwie zatrzymał się.

Silnik wciąż rzęził.

Trzask drzwi i dźwięk brzęczących kluczyków.

Bagażnik otworzył się.

Próbowałem się wydostać, naprawdę, lecz przebywanie przez kilka godzin w tej samej pozycji spowodowało silne skurcze. Znajoma twarz wyciągnęła mnie i wyrzuciła na pobocze. Jak śmiecia. Może i najlepsze lata już za mną, owszem, ale jeszcze do czegoś się nadawałem. Stróż był ze mnie nie lada, a i łagodny potrafiłem być. Najwyraźniej mojej małej właścicielce już się znudziłem, a jej znużenie było początkiem mojego umierania. Tu, na tym szarym pustkowiu, setki kilometrów od domu. W deszczu, w błocie, w samotności…

Pieskie życie – pomyślałem patrząc blado na zachodzący za horyzontem samochód.

Dog and rain
by ~Erfea

2 komentarze:

  1. Skąd bierzesz te pomysły? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten akurat przyszedł mi do głowy, kiedy jechałem samochodem kilka miesięcy temu. Był środek lata, a za szybą deszcz i zawierucha. Po drodze minąłem psa, którego ktoś musiał wyrzucić, ponieważ ten ciągle się przy niej kręcił i podbiegał pod nadjeżdżające samochody. Jakoś tak ten widok zapadł mi w pamięci, że postanowiłem o tym napisać.

    OdpowiedzUsuń